niedziela, 17 marca 2024

„Jezioro łez” - opowiadanie biblioterapeutyczne dla dorosłych.

 Pisząc „Niezapominajkę, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć" opisywałam nie tylko moją trudną historię z dziecięcych lat, ale chciałam też dać czytelnikom możliwość znalezienia radości i wybrania innej drogi ucieczki od swych problemów. Tak też powstało opowiadanie biblioterapeutyczne dla dorosłych:


„Jezioro łez”.
Ilustracja Gosi Mikułowskiej.


Przeczytajcie jego fragment:

„Niezapominajka urodziła się w słoneczny, jesienny poranek.
Od samego początku świat zachwycał ją swoimi niezliczonymi barwami, nostalgicznymi dźwiękami i zaskakującymi smakami.
Zawsze, kiedy tylko otworzyła oczy, jej źrenice powiększały się patrząc z ciekawością na kolejny, niezwykły dzień w jej życiu, a na usteczkach pojawiał się szczery uśmiech. Chciała smakować ziemską krainę wszystkimi zmysłami.
Mimo problemów z biodrami i bólem z tym związanym, nauczyła się chodzić. Z uśmiechem i z wdzięcznością. Nie płakała. Nie wolno jej było tego robić. Miała być „grzeczną dziewczynką”. Słuchać mamy i robić to, co jej się każe. Bez patrzenia na swoje własne potrzeby.
Poznawała świat dostrzegając szczegóły. Zapach rosy o poranku, dotyk wiatru o zmierzchu i najprawdziwsze sny śnione w nocy. Chciała, jak najwięcej się nauczyć.
Najbardziej zaś ciekawili ją ludzie i ich zachowania. Z otwartością, ufnością i miłością podchodziła do każdego człowieka. Śpiewała. Bo to kochała robić najbardziej.
Z biegiem lat zauważyła, że jej bezwarunkowa miłość, nie zostawała odwzajemniana. Stawiano jej warunki, aby mogła taką miłość otrzymać. Dlatego zatracała siebie, gubiła swe marzenia i choć jej serce płakało, robiła to, czego od niej oczekiwano. Wbrew sobie i na przekór sobie. Pomagała innym nie oczekując nic w zamian. Ale inni to wykorzystywali. Nie potrafiła tego zrozumieć.
Aż przyszedł taki dzień, kiedy o mały włos nie umarła. Jej intuicja ją ostrzegała, ale nie posłuchała jej. Właśnie w tym dniu, otrzymała drugie życie.
Życie z tak ciężkim bagażem doświadczeń, że można by nimi obdzielić kilkanaście osób.
Choroby, bóle i zmęczenie doprowadziły ją na skraj wytrzymałości. Była bezradna i zdezorientowana. Próbowała wszystkiego, żeby sobie pomóc, ale czuła, że coraz bardziej znika, a zamiast niej istnieje tylko ogrom cierpienia i rozpaczy.
Garbiła się coraz bardziej, a walizka wspomnień robiła się coraz to cięższa. Usiadła więc na brzegu urwiska i zaczęła płakać. Z jej błękitnych oczu płynęły łzy – niezapominajki. Z każdą myślą, z każdym kolejnym złym wspomnieniem, jej dusza zatracała się coraz bardziej. Czuła, że rozpada się na kawałki.
Z rozpaczy, boleści, żalu i złości Niezapominajki powstało jezioro łez (...)".

Cały tekst znajdziecie w książce, którą można kupić w księgarni internetowej pod adresem:


Tę wspaniałą ilustrację do opowiadania stworzyła artystka mieszkająca w Królestwie Norwegii - MikA Galleri - Gosia Mikułowska.

środa, 13 marca 2024

„Niezapominajka, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć" na księgarskich półkach.

Już od wczoraj (12 marca 2024) można zakupić i czytać moją książkę w trzech wersjach: jako e-book (granice nie mają znaczenia), w miękkiej, lub  też w twardej oprawie.

 Kup książkę.

Może kolejna opinia czytelniczki zachęci Was do wejścia do mojego świata:

 „Madzia! Właśnie skończyłam czytać „Niezapominajkę”. Popłakałam się i dumna jestem z Ciebie! Myślę, że ta książka może pomóc wielu kobietom. Piszesz pięknym, poetyckim językiem, a Twoje porównania doprowadziły mnie do śmiechu (...)" - Katarzyna Konieczna - Staskiewicz, bibliotekarka mieszkająca w Królestwie Norwegii.

Ilustracja do wiersza w książce autorstwa
Karo Ilustracje/Karolina Kacprzak.

„Niezapominajkę, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć" kupicie na:

Patronat medialny.

Portal kulturalno - podróżniczy KulTur - gdzie Norwegia spotyka się z Polską
znajdziecie na:



poniedziałek, 11 marca 2024

Debiut pisarski „Niezapominajka, czyli o tym, o czym nie da się zapomnieć”.

 Już na księgarskich półkach znajdziecie moją pierwszą książkę.

O czym jest? Przeczytajcie opinię jednej z czytelniczek:


„Niezapominajka, czyli o tym, czego nie da się zapomnieć” to książka, która nie pozostawia czytelnika obojętnym. Zapada w pamięć, dotyka duszy, mierzy się z trudnymi emocjami i ostatecznie jest drogą do wolności – uzdrowienia ran i do nowego życia. Jest prawdziwa i bezkompromisowa; ból, gniew, bezsilność są w książce nagie, nieupiększone, ze zdartymi maskami, ale miłość i pragnienia są ubrane w poezję, ulotne, silne, czułe.


„Niezapominajka” jest książką – drogą, podczas której płaczemy razem z autorką i przyglądamy się jej walce o odrodzenie, by ostatecznie zdać sobie sprawę, że nie ciało należy leczyć, lecz duszę, bo stamtąd pochodzą wszystkie choroby.


Autorka „Niezapominajki” jest najdzielniejszą z dzielnych. Nie dość, że ma odwagę
zmierzyć się z traumatycznymi wydarzeniami z własnego życia, to jeszcze pokazuje je światu, żeby pomóc innym. To książka, która dostając szansę na księgarskie półki, uratuje niejedno smutne życie - Kinga Laura Plisko, autorka książek „Bóg daje znaki” i „Peonie od Boga”, szefowa portalu www.norway24.pl.

„Rozdziały krótkie, ostre jak cięcia żyletki" o „Niezapominajce" - Dorota Cichorz-Dąbrowska.

  „(...) Rozdziały krótkie, ostre jak cięcia żyletki. Ogromnie szanuję Autorkę  Magdalena Kalwak  za tak osobisty tekst" -  Dorota Cich...